Pojištění storna zájezdu

b

Pojištění storna nebo také pojištění stornopoplatků se hodí v případě, kdy nemůžete ze zdravotních důvodů odjet na předem zakoupený zájezd. Nejčastěji se sjednává hned při koupi zájezdu v rámci cestovního pojištění přímo v cestovní kanceláři. Pokud tomu tak není, je potřeba uzavřít ho velmi rychle v rámci cestovního pojištění u některé z pojišťoven, které ho nabízejí.

Ve chvíli, kdy před odjezdem na zakoupený zájezd onemocníte, vrátí vám cestovní kancelář cenu zájezdu sníženou o stornopoplatky (dle data zrušení zájezdu od 10 % až do 100 %).

Právě tyto poplatky z části vynahradí pojišťovna. Kolik procent ze stornopoplatků pojišťovna uhradí, záleží na pojistných podmínkách. Pozor je potřeba dát na výluky z tohoto pojištění. Pojišťovna nebude plnit například v případě, kdy je neodcestování způsobeno těhotenstvím nebo pokud je onemocnění známé již v době uzavírání pojištění.

Oblíbené

Žena přemýšlející o ochranně své rodiny.Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je známé také pod lidovým názvem pojistka na blbost. Chrání nás před finančními následky škod, které způ...

Muž vyřizující si pojištění mobilem.Cestovní pojištění online

Máte sbaleno a uvědomili jste si, že nemáte sjednané cestovní pojištění? Nevadí, můžete si jej sjednat z pohodlí domova nebo i ...