Bonusy pro povinné ručení

Zelený palec nahoru a vedle červený palec dolů.

Bonus je evidován v České kanceláři pojistitelů (ČKP) na rodné číslo v případě fyzické osoby nebo identifikační číslo v případě právnické osoby.

V případě sjednání nové pojistné smlouvy musí pojišťovna tuto skutečnost nahlásit ČKP, která současně tak i monitoruje ve spolupráci s dopravním registrem nepojištěná vozidla.

Pojišťovny mají k dispozici vlastní přístupy do databáze ČKP, odkud získávají data o historii zákonného pojištění konkrétního klienta a které následně dle vlastních pravidel vyhodnocují pro výpočet výše bonusových měsíců.

Pokud z nějakého důvodu ukončujete smlouvu o povinném ručení, pojišťovna je povinna Vám vystavit potvrzení o předchozím bezeškodním průběhu. Tímto dokladem můžete prokázat svůj předchozí průběh pojištění.

Vzhledem k tomu, že bonus výrazným způsobem ovlivňuje cenu povinného ručení a že každá pojišťovna jej stanovuje mírně odlišně, většinou se vyplatí vybírat si z více nabídek.

Nemáte-li potvrzení od pojišťovny, zjistíme Vám bonus při sjednání povinného ručení zdarma obratem.

Oblíbené

Klikař, který roztrhl papír vejpůl.Výpověď povinného ručení

Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem: Ke konci pojistného období.  Nejpozději 6 týdnů před datem výročí p...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...