Bonusy pro povinné ručení

Zelený palec nahoru a vedle červený palec dolů.

Bonus je evidován v České kanceláři pojistitelů (ČKP) na rodné číslo v případě fyzické osoby nebo identifikační číslo v případě právnické osoby.

V případě sjednání nové pojistné smlouvy musí pojišťovna tuto skutečnost nahlásit ČKP, která současně tak i monitoruje ve spolupráci s dopravním registrem nepojištěná vozidla.

Pojišťovny mají k dispozici vlastní přístupy do databáze ČKP, odkud získávají data o historii zákonného pojištění konkrétního klienta a které následně dle vlastních pravidel vyhodnocují pro výpočet výše bonusových měsíců.

Pokud z nějakého důvodu ukončujete smlouvu o povinném ručení, pojišťovna je povinna Vám vystavit potvrzení o předchozím bezeškodním průběhu. Tímto dokladem můžete prokázat svůj předchozí průběh pojištění.

Vzhledem k tomu, že bonus výrazným způsobem ovlivňuje cenu povinného ručení a že každá pojišťovna jej stanovuje mírně odlišně, většinou se vyplatí vybírat si z více nabídek.

Nemáte-li potvrzení od pojišťovny, zjistíme Vám bonus při sjednání povinného ručení zdarma obratem.

Oblíbené

Klikař, který roztrhl papír vejpůl.Výpověď povinného ručení

Zrušení povinného ručení Vám může ušetřit nemalé peníze. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem a najdete je ní...

Kalkulačka s vyplněnou hodnotou 968, s červeným autíčkem na povrchu.Povinné ručení online

Ušetříte Dostanete informace o všech cenách na trhu. S velkou pravděpodobností najdete stejně kvalitní pojistku levněji. ...