Bonusy u povinného ručení lze snadno převést

Červené auto na korbě nákladního vozu.

Bonus lze snadno převést ze staré pojistky na novou nebo jej uplatnit při sjednání havarijního pojištění.

Bonus je sleva na pojištění, která je přiznána majiteli nebo provozovateli vozu za předchozí bezeškodní průběh pojištění. Jezdíte-li bez nehod, dostanete slevu na povinném ručení. Někdy i 50%. Bonus je evidován v České kanceláři pojistitelů (ČKP) vždy na rodné číslo nebo identifikační číslo pojistníka.

Pro stanovení výše bonusu se zohledňuje pouze doba pojištění v měsících bez ohledu na to, jaké vozidlo máte pojištěné. V případě, že si pořizujete nové vozidlo, nepřicházíte prodejem starého vozu o své vyježděné bonusy. Ty Vám zůstávají a je možné je převést na další vozidlo, protože v případě osobního vozu jsou evidovány na rodné číslo.

Nastřádané bonusy je možné často dokonce uplatnit i na více vozidel. Vždy záleží na konkrétních podmínkách pojišťovny. Podmínky pro výpočet bonusových měsíců a pravidla převodu bonusu se liší mezi pojišťovnami, a proto se vyplatí nechat si dát nabídky od více pojišťoven, zejména jezdíte-li delší dobu bez nehod.

Chcete si sjednat povinné ručení a nevíte Váš bonus? Zjistíme jej pro Vás obratem.

Oblíbené

Klikař, který roztrhl papír vejpůl.Výpověď povinného ručení

Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem: Ke konci pojistného období.  Nejpozději 6 týdnů před datem výročí p...

Kalkulačka s červeným autíčkem na jejím povrchu.Výhody online povinného ručení

Chcete ušetřit? S velkou pravděpodobností najdete levnější nebo lepší pojistku.   Nemáte na to čas? Na mobilu V...